Bacalı Kombide Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kombiler bacalı ve hermetik olarak ikiye ayrılmaktadır. Bacalı kombiler soba için kullandığımız baca girişine bağlanır. Yani evin kendi bacası kullanılır. Hermetik kombi ise kombinin kendi bacası ile camdan veya duvardan dış ortama çıkan 1,2 metrelik baca borusudur.

İki cihazın arasında çalışmasında farklılıklar vardır. Bacalı kombiler atık gazı bacadan atarken yanma için gerekli oksijeni ise cihazın bulunduğu ortamdan çeker. Yani bacalı kombiniz bir oda içerisinde ise alev oluşması için gerekli oksijeni odada bulunan oksijeni kullanarak çalışır. Bu yüzden bacalı kombilerde kombinin bulunduğu ortamda muhakkak menfez olması gerekir. Böylece içeri devamlı temiz oksijen akışını sağlar.

Hermetik kombi ise bacalının aksine alevin oluşması için gerekli oksijeni baca borusundan içeri çeker. Baca borusunun iç kısmında küçük çaplı bir boru daha vardır. Bu küçük boru atık gazı dışarı atar diğer boru çevresinden ise oksijeni içeri alır. Güvenlik aşısından hermetik kombiler daha güvenlidir.

Firmamız sizlere bu gibi önemli konuları sayfamız olan gültepe kombi servisi sitemizden paylaşmaya devam edecektir. Bizi tercih edin güvende olun.

kombi servis gultepe

gutepe kombi

Leave a Reply