Kombinizi Tanıyın

Merhabalar kombi kullanımını bilmeyen bir çok kullanıcı basit hatalar yüzünden büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden kombinizi iyi tanımalı ve kullanım kılavuzunu mutlaka okumalısınız.

Yeni bir eve taşındığınızda veya ilk kez bir kombi kullanacak iseniz teknik servis cihazı açmaya geldiğinde veya kombi bakımı sırasında teknik elemanlardan cihaz kullanımı hakkında bilgi almalısınız. Bunların en başında kombi suyu eksildiğini nasıl takip ederiz. Yine eksik olan su basıncını nasıl normal seviyeye getirebiliriz gibi kullanıcının bilmesi gereken hususları öğrenmelisiniz. Arıza sinyali, kodu alındığında ne yapılmalı? Reset tuşu veya düğmesi hangisidir? gibi soruların cevabını bilmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Örneğin cihazın içerisindeki su basıncı düşük ise cihazın pompasına zarar verir. Yine tam tersi çok yüksek ise emniyet ventilinden su akıtır ve ventili bozar.

Eğer yeni bir eve kiracı olarak taşınıyor iseniz kombiyi hiç çalıştırmadan ev sahibinin cihaza bakım yaptırmasını söyleyin. Böylece hem cihaz gözden geçirilip bakımları tamamlanacak ve kullanımı hakkında da teknik servisten bilgi edinmiş olabileceksiniz. Bizi Gültepe kombi servisi olarak tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

gultepe teknik servis

gültepekombi

Leave a Reply